Malebná
Krajina
Barokní
Hudba
Božítělová
Bohoslužba
Podještědské
Kroje
Odborné
Přednášky
Církevní
Tradice
Světská
Zábava

 

1.–2. 6. 2018 – POUŤ MEZI DVĚMA JÁNY – Letařovice

srdečně zveme do Letařovic na sedmý ročník festivalu Pouť mezi dvěma Jány. Těšit se můžete na živou barokní hudbu, podještědský folklór, přednášky odborníků, a dokonce na barokní procesí.

Dvoudenní festival zahájí páteční koncert hudebního seskupení Clarinet Factory v místním chrámu sv. Jakuba. Zároveňpředstavíme projekt na vytvoření repliky barokní sochy z roku 1733, která bývala umístěna ve výklenku nad vstupem. Původní dřevěná socha vlivem počasí značně zvětrala, proto jsme se s farností dohodli, že zkusíme získat prostředky na výrobu nové plastiky. Slavnostní odhalení je plánováno na svatojakubskou pouť.

Sobotní program započne poutní mší svatou za účasti krojovaného souboru Horačky a kapely Ritornello. Následně proběhne již tradiční božítělové procesí, které bude obcházet venkovní oltáře v blízkém okolí. U nich vysloví farář přímluvy a modlitby nebo požehná věnečky. Odpoledne se můžete těšit na dvě přednášky. Profesor Jan Royt bude hovořit na téma české barokní pouti a památkář Ivan Peřina se podělí o poznatky ke středověké podobě kostela sv. Jakuba. Dále se budete moci těšit na vystoupení folklórního souboru Horačky nebo studentů Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy s barokní hrou Hra o ráji. Akci uzavře loutkové divadlo Elf.

 

Pátek 1. 6.:
20.00 koncert Clarinet Factory

Sobota 2. 6.:
10.30 poutní mše svatá
11.30 tradiční božítělové procesí
13.15 přednášky v kostele:
Prof. Jan Royt, KTF UK: Česká barokní pouť
Mgr. Ivan Peřina, NPÚ Liberec: Detaily středověké podoby kostela sv. Jakuba v Letařovicích
14.30 soubor Horačky — na návsi
15.00 lidová barokní hra — v kostele
16.00 Divadlo Elf: Peklo s ježibabou — na návsi

 

Mediálním partnerem je portál PROPAMÁTKY.

Sdílet

Omlouváme se, ale komentáře nejsou povoleny.