Svěcení v Sobákově

přidáno: 20. 8. 2012 13:00, autor: Petr Pivoňka   [ Aktualizováno 27. 5. 2013 12:37 uživatelem spolek Dubáci ]

Pan Pater Maňásek už je zvyklý, že na dubácká svěcení je potřeba kropáč s dlouhým doletem. "Nechť mi andělé dopomáhají vzhůru" pravil a několika mocnými máchnutími pokropil obraz, sošky, sebe i všechny okolostojící svěcenou vodou.

Jsme moc rádi, že svatý Jan Nepomucký, obraz korunování Panny Marie a svatý Florian po několika desetiletích už zase zdobí sobákovskou náves.

Všichni hosté naštěstí přežili polední srpnový úpal bez úhony.

Byli jsme opravdu moc potěšeni nečekanou účastí tolika Horaček. Měli jsme přislíbenou účast jen několika zpěvaček, nemohli jsme si dovolit zaplatit žádný honorář, nepřispěli jsme ani na dopravu a přesto k nám do Sobákova přijelo 17 účinkujících. Měl přijet i kůň, ale vedro bylo takové, že se musel vrátit domů do chladna. Ještě jednou moc děkujeme a budeme se snažit vám to někdy oplatit. A ještě, že vás nepřijelo víc, do stínu už by se nikdo další nevešel.

Náš předseda Jan Havelka a revizor Jára Horáček v akci s Horačkami.

Nesmělý místopředseda Petr Pivoňka je rád, že nakonec zapomněl jen malou část své řeči a šťastně si pochutnává na tvarohovém koláči, který na tu slávu vlastnoručně upekl nejstarší obyvatel Sobákova pan Šrýtr.