Setkání v Modlibohově

přidáno: 25. 8. 2014 15:09, autor: Petr Pivoňka   [ aktualizováno 26. 8. 2014 3:47 ]
23. 8. 2014
K naší velké radosti ožila modlibohovská náves. "Sedíte na mnoha židlích" je několik let stará věta našeho dobrého přítele, kterou si často připomínáme. Jenže bychom si přáli tolik opravených věcí na českodubsku, že si nemůžeme pomoci a stále si přisedáváme na další a další židličky i pořádně velké židle. Máme totiž další sen – chtěli bychom iniciovat opravu křížku na překrásné návsi v Modlibohově. Naštěstí na to nejsme sami, náš spolek se stále rozrůstá a pomáhá a fandí nám čím dál více lidí. A protože se nám po malých krůčcích daří leckteré sny realizovat, věříme, že se povede i tento.

V sobotu 23. 8. jsme na večerní slavnosti modlibohovským představili naši myšlenku na opravu křížku, založení modlibohovské pamětnice a také nové tradice sousedského setkávání. Pan Arnošt Drapák seznámil přítomné s mnoha fakty, které se mu podařilo vypátrat o historii vesničky, místní školy i dalších pamětihodností. Nezdolné Horačky se přesunuly z nedalekého Sobákova, posuďte sami, kde jim to více slušelo. Největší dík patří Janě Jáčové, která vše perfektně připravila, dohodla, zařídila a zorganizovala, Jitce Bulířové s manželem, kteří s přípravami pomáhali a Dáše Nahlíkové a slečně Martině, které se úžasně chopily práce s prodejem občerstvení.

Držte nám palce, oprava křížku nebude jednoduchá ani levná, ale slibujeme, že budeme žádat, kde to bude možné. Malý základ na budoucí opravu (spoluúčast na opravě) už máme.