Podještědí ožilo 27.—29. května!

přidáno: 14. 4. 2016 13:39, autor: Jan Havelka   [ Aktualizováno 17. 6. 2016 16:20 uživatelem Petr Pivoňka ]

Máme za sebou již pátý ročník festivalu Pouť mezi dvěma Jány. Dík patří všem, díky nimž Letařovice a Trávníček opět ožily. 


Pátek 27. května se nesl ve znamení koncertu zpěvačky Feng-Yün Song a jejího doprovodu kytaristů Jiřího Fryče, Evy Vogltanzové a perkusisty Jaroslava Kořána.
Sobota tradičně patřila folkloru a baroku. Již podruhé jsme ve spolupráci s farností a Horačkami pořádali obnovenou Slavnost Božího Těla.
V neděli jsme se přesunuli do Trávníčku k obnovovanému hostinci Antonína Berana. Ten narazil a vyčepil dřevěné soudky a popovídal, kterak v roce 1866 "Prajzi Travničkem táchli." Horačky ukázaly návštěvníkům zajímavou podještědskou tradici stínání kohouta a Marek Sýkora z Naivního divadla mladé i staré pobavil svým Cirkusem plným pohádek.

Rok se sešel s rokem a my pro Vás chystáme krásný půlkulatý 
V. ročník podještědského festivalu Pouť mezi dvěma Jány. 

A NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT? 

Stejně jako loni pro vás připravujeme dvě „scény", tedy letařovický kostelík a Beranův hostinec v Trávníčku. Společně s farností a Horačkami již podruhé obnovíme po více než šedesáti letech božítělové procesí, připomeneme místní tradice a dovezeme spoustu výtečných muzikantů i divadelníků. 

Zkrátka smršť dobré zábavy, tradic i příležitost vzájemného setkání nad dobrým pivem z dřevěných soudků ;) 

JAK SE K NÁM DOSTANETE?

Obě místa leží nedaleko Českého Dubu. Kostel sv. Jakuba najdete přímo na návsi v Letařovicích, Beranův hostinec ev. č. 14 v Hořením Trávníčku. Těšíme se na vás!

V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na našeho předsedu Jana Havelku.

A jaké byly předchozí ročníky se můžete podívat zde!
Ċ
Jan Havelka,
14. 4. 2016 13:39
Comments