Organisujeme, ladíme, hledáme barvy

přidáno: 11. 3. 2013 5:49, autor: Petr Pivoňka   [ Aktualizováno 11. 3. 2013 5:51 uživatelem spolek Dubáci ]
Milí návštěvníci našich stránek,

nebojte se, nespíme zimním spánkem, ale intenzivně se věnujeme organizačním věcem, které zatím nejsou vidět. S paní restaurátorkou Bukovanskou připravujeme projekt na obnovu fasády letařovského kostela, společně s paterem Maňáskem jednáme s pracovníky NPÚ, krajskými i magistrátními památkáři a starosty. Podáváme nejrůznější žádosti, získáváme oficiální závazná stanoviska, ladíme projekty a sháníme dotace. Bohužel, aktuální hospodářská situace nám moc nepřeje, obvyklé dotační tituly jsou prázdné nebo dokonce zrušené...
Ale nevzdáváme se, hledáme další možnosti.

Připravujeme výroční členskou schůzi, plánujeme další ročník Pouti mezi dvěma Jány, Noc kostelů, letní Slavnost deskového obrazu v Sobákově a další malé i velké projekty. O všem budeme včas informovat.

Držte nám palce.
Přejeme Vám krásné jaro!


       


Mezi posledními zbytky opadávajících omítek lze stále ještě nalézt i vrstvu z 18. století, která potvrzuje původní bílou barvu fasády s cihlově červenými nárožními bosážemi a linkou pod střešní římsou, která je zobrazena na nástropním obrazu z roku 1722. Moc rádi bychom kostelíku vrátili toto barevné řešení, proto se snažíme nalézt shodu s památkáři. Problém je, že barva později přistavěné věže, byla více červená, nepříliš ladící s doloženou barevností lodi.