Noc kostelů

přidáno: 28. 4. 2014 2:43, autor: Petr Pivoňka   [ aktualizováno 26. 5. 2014 6:28 ]
23. 5. 2014

 Již potřetí jsme se zapojili do celostátní Noci kostelůTentokrát jsem se zaměřili na obraz růžencové Madony, který je další pozoruhodností letařovického kostela. Přednášející pan Jaroslav Horáček nás seznámil se zobrazenými výjevy ze života Krista a Panny Marie a připomněl i sv. Dominika, jehož podle tradice Panna Marie růžencem obdarovala. V následném čtení účinkovalo mnoho členů našeho spolku i příznivců.


V pouze svíčkami nasvětleném kostele krásně zářil barokní obraz nasvětlený minireflektrory z dotace a přednášející pan Horáček si na své poznámky posvítil 
rovněž dotačním světýlkem. Děkujeme Evropskému zemědělského fondu pro rozvoj venkova a MAS Podještědí.


Obsah přednášky pana Horáčka a mnohonásobně zvětšené detaily obrazu byly doufáme tak zajímavé, že jste nám prominuli esteticky poněkud šílené použití (dotačního) projektoru v barokním interiéru. Porovnejte skutečný stav obrazu (vlevo dole) a stejný obraz digitálně upravený pro účely našeho promítání (vpravo dole).

Růžencová Madona

Na závěr programu zazněl benefiční varhanní koncert Českodubského tria – Dagmar Čemusová, mezzosoprán, Marie Červová, varhany, Václav Zelenka, hoboj. Dávaly se sefardské židovské písně a vybrané zpěvy z Taizé. 

Veškerý zisk ze vstupného i vaše dary střádáme na opravu kostela. 

Plakát noc kostelů 2014