Benefiční koncert na obnovu kazatelny vynesl 6995 Kč

přidáno: 1. 9. 2012 11:44, autor: Petr Pivoňka   [ Aktualizováno 27. 5. 2013 11:28 uživatelem spolek Dubáci ]


V rámci večera evropského dědictví jsme 8. září veřejnosti zpřístupnili unikátní kostel sv. Jakuba Staršího v Letařovicích. Odpoledne s  prohlídkou kostela, věže i kostnice vyvrcholilo večerním koncertem věhlasného českodubského tria Marie Červové, Dagmar Čemusové a Václava Zelenky. Postupující soumrak proměňoval atmosféru kostela naplněného hudbou barokních mistrů, světlo svíček postupně získávalo vrch nad světlem zvenčí a nasměrovalo myšlenky návštěvníků zpět do barokních časů, kdy neznámý místní umělec vyzdobil strop a kazatelnu svými malbami.
 
Jsme opravdu potěšeni, že jsme mohli posluchačům zprostředkovat nezapomenutelný zážitek v tak nádherném kostele a že se podařilo shromáždit tolik prostředků na jeho opravu. Ještě jednou děkujeme hudebníkům, kteří vystoupili bez nároku na honorář a děkujeme i všem návštěvníkům za štědré příspěvky.


Z dobrovolného vstupného a z prodeje pohlednic jsme získali 6 995 Kč, doplnili jsme chybějících 5 Kč a českodubské farnosti jsme na opravu zloději poničené kazatelny předali téměř neuvěřitelnou částku 7 000 Kč.

  

Takto kazatelna vypadala před zásahem nemyslící bandy, která v roce 2007 vyloupala z konstrukce deskové obrazy evangelistů a poničený zbytek pohodila v lese. Smutně na něj shlíží pan farář Maňásek, ale my Dubáci věříme, že naše pomoc přispěje k brzkému navrácení kazatelny do původního stavu.